ul. Młynarska 24, 58-300 Wałbrzych

mm Clinic

Zabiegi u mężczyzn

Mężczyźni stanowią coraz liczniejszą grupę pacjentów korzystającą z dobrodziejstw medycyny estetycznej. Jeżeli nie jesteś pewien, który zabieg jest dla Ciebie lub chciałbyś się dowiedzieć czegoś więcej, zapraszamy na bezpłatne konsultacje. W trakcie spotkania lekarz przedstawi Ci możliwości rozwiązania Twojego problemu i wykluczy ewentualne przeciwwskazania.

umów wizytę

UTRATA WŁOSÓW. ŁYSIENIE

Leczenie

Leczenie da efekty jeżeli mieszek włosowy jeszcze nie uległ obumarciu. Jeżeli nie podejmie się leczenia na czas, ryzykuje się trwałym ubytkiem włosów. Przed rozpoczęciem terapii, bardzo ważne jest ustalenie przyczyny łysienia (np. zaburzenia hormonalne, niedobory żelaza, dieta wegetariańska, długotrwały stres, depresja, zapalenie stawów). W zależności od potrzeb należy podjąć leczenie farmakologiczne, przyjmować suplementy diety i/lub poddać się zabiegom mezoterapii, ostrzyknięcia osoczem bogatopłytkowym lub mezoterapii mikroigłowej.

Mezoterapia – Łysienie i nadmierne wypadanie włosów leczymy skutecznie mezoterapią podając mieszankę, której składniki likwidują poszczególne przyczyny. Peptydy miedzi neutralizują działanie męskich hormonów odpowiedzialnych za wypadanie włosów, a 3 czynniki wzrostu pobudzają cebulki włosowe do wytwarzania nowych włosów. Dzięki składnikom nawilżającym, odżywiającym i rewitalizującym (kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy i antyoksydanty) terapia sprawia, że włosy są grubsze, bardziej lśniące i zdrowsze.

Osocze bogatopłytkowe – Zabieg biostymulacji komórek skóry dający długotrwałe efekty w regeneracji i rewitalizacji skóry. Polega na uzyskaniu osocza bogatopłytkowego z własnej krwi pacjenta, a następnie podaniu go w skórę za pomocą iniekcji.

Mezoterapia mikroigłowa – Zabieg wykonuje się przy pomocy urządzenia dermapen, nakłuwając skórę głowy w określonych odstępach. Dzięki powstającym w ten sposób mikrokanalikom, aplikowane na skórę koktajle z substancjami aktywnymi mogą łatwiej i szybciej wnikać w głąb skóry.

Jak dużo zabiegów jest potrzebnych?

To zależy od indywidualnych potrzeb. W zależności od wskazań najczęściej wykonuje się serię 2-5 zabiegów z częstotliwością raz na 1-2 tygodnie. Aby utrzymać rezultaty zaleca się regularne zabiegi raz na 1-2 miesiące w zależności od potrzeb. Intensywniejsze leczenie na ogół jest konieczne w przypadku łysienia androgenowego, telogenowego oraz wypadania włosów, które towarzyszy chorobom o podłożu ogólnoustrojowym.

LECZENIE NADPOTLIWOŚCI

O leczeniu nadpotliwości możesz przeczytać tutaj.

LIKWIDACJA DRUGIEGO PODBRÓDKA

Zabieg lipolizy iniekcyjnej, czyli likwidacji tkanki tłuszczowej polega na podaniu za pomocą serii zastrzyków wykonywanych cienką igłą, substancji powodującej rozpad komórek tłuszczowych, czyli adipocytów. W miejscu wstrzyknięcia powstaje zamierzony i kontrolowany lekki stan zapalny tkanki tłuszczowej. „Obrzęknięte” adipocyty pękają. Uwolnione z nich tłuszcze przechodzą do krwi a wraz z nią do wątroby, gdzie są rozkładane, a następnie wydalane z organizmu.

Wskazania 

Najlepsze efekty osiągalne są u pacjentów z odpowiednią wagą lub lekką nadwagą z miejscowym nagromadzeniem tłuszczu. Zwłaszcza w przypadku takich miejscowych otłuszczeń u kobiet, w takich miejscach jak: biodra, bryczesy, wewnętrzna strona kolan, które nie ulegają redukcji pomimo ćwiczeń i diety. Pozostałe okolice to :

 • kończyny górne – w okolicy tricepsu
 • fałdy na plecach (poniżej żeber)
 • biodra
 • brzuch
 • „bryczesy”
 • okolica podpośladkowa
 • wewnętrzna strona kolan
 • wewnętrzna strona ud
 • podwójny podbródek/modelowanie konturu żuchwy  

Sagoni Melt                     
To innowacyjny produkt stworzony przez dr Philippe Deprez do konturowania twarzy. Zapewnia widoczne rezultaty w modelowaniu i poprawie wyglądu dolnej partii twarzy. To nowy światowy trend, nowa alternatywa dla liposukcji miejscowej, operacji oraz zabiegów estetycznych. Sagoni Melt stosowany jest poniżej linii żuchwy, wyszczupla twarz oraz redukuje podwójny podbródek.

Produkt wskazany w następujących przypadkach:

 • Miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej
 • Podwójny podbródek
 • Korekcja po liposukcji

Kolejną metodą jest sonoqueen hifu.

BOTOKS

Toksyna botulinowa, popularnie nazywana botoksem, stała się elementem wizerunku maklerów z Wall Street. Teraz już nie tylko starzejące się aktorki i modelki przyznają się do wygładzania zmarszczek. Mężczyźni także potrzebują nienagannego wizerunku i dlatego przestali się wstydzić wizyt w klinikach medycyny estetycznej. Po prostu, faceci też mają zmarszczki.

Zanim zdecydujesz się na użycie botoksu

Pamiętaj, że osobami uprawnionymi do używania leków na bazie toksyny botulinowej są lekarze. Zabieg powinien być każdorazowo poprzedzony wnikliwym wywiadem, w czasie którego specjalista zbierze informacje dotyczące twojego stanu zdrowia i wykluczy istnienie przeciwwskazań, do których należą: infekcje, zmiany skórne, zaburzenia przewodnictwa nerwowo-mięśniowego, choroby autoimmunologiczne. Nie powinno się łączyć zabiegów z użyciem botoksu z innymi zabiegami medycyny estetycznej obejmującymi ten sam obszar ciała. Przez cztery godziny po zaaplikowaniu preparatu trzeba unikać pochylania się, ucisku miejsca objętego leczeniem, picia alkoholu, sauny oraz wzmożonego wysiłku fizycznego.

Botoks, drogi zegarek i garnitur szyty na miarę

Amerykańskie Towarzystwo Chirurgów Plastycznych poinformowało, że w 2014 roku ponad 400 tys. mężczyzn w USA wstrzyknęło sobie botoks. Oznacza to 337-procentowy wzrost użycia tej substancji wśród panów. Zachodnie media donoszą, że toksyna botulinowa, zaczęła być częścią dress codu ludzi pracujących w najsłynniejszej dzielnicy finansowej świata, czyli Wall Street. Mężczyźni zrozumieli, że stan ich kont jest związany z prezencją. Zauważalny jest także wysyp prasowych doniesień na temat celebrytów, którzy bez ogródek przyznają się do korzystania z zabiegów dotąd uznanych za kobiece .

Po jakim czasie widoczny jest efekt?

Ostateczny efekt działania botuliny zazwyczaj widoczny jest po ok. tygodniu, zaś pierwsze wygładzenie zmarszczek zaobserwować można już po upływie zaledwie kilku dni.

Jak długo widoczne są efekty leczenia Botoksem?

Czas utrzymania się rezultatów zastosowania toksyny botulinowej może różnić się w zależności od predyspozycji konkretnego pacjenta. Zazwyczaj jednak okres ten wynosi około czterech miesięcy.

Czy jeśli zrezygnuję z kontynuowania leczenia moje zmarszczki zaczną wyglądać gorzej, niż przed jego podjęciem?

Nie. Po tym jak botox przestaje działać, skóra jest bardziej wypoczęta, gładka i elastyczna. Zmarszczki są dzięki temu płytsze niż przed zabiegiem. Dopiero po jakimś czasie wracają do swojego pierwotnego wyglądu.

Co potrafi botox?

 • Wygładzić zmarszczki mimiczne i poprawić wizerunek

Facet z utrwaloną lwią zmarszczką na czole wygląda na groźnego – może w biznesie to pomoże (choć też nie zawsze), ale w kontaktach prywatnych – niekoniecznie. Na pewno pogorszy pierwsze wrażenie! Albo odwrotnie – wyobraź sobie mocno „mimicznego” szefa wielkiej korporacji, który podczas negocjacji musi zachować zimną twarz i nie dać po sobie poznać, co myśli. Mimowolna mimika może być przeszkodą! Z pomocą przychodzi brotox – toksynę botulinową najczęściej stosuje się na zmarszczki mimiczne czoła, na lwią zmarszczkę między brwiami, a także na kurze łapki wokół oczu.

 • Zlikwidować tzw. marmurkową brodę i dodać atrakcyjności

U niektórych osób podczas napinani mięśni na brodzie dochodzi do powstania charakterystycznych nierówności (po ang. golf ball chin) – wygląda to tak, jakby mężczyzna miał się za chwilę rozpłakać. Wcześniej nie było skutecznej metody pozbycia się tego problemu – teraz z pomocą przychodzi niewielka dawka toksyny botulinowej. Efekt jest spektakularny!

 • Zredukować uśmiech dziąsłowy i poprawić humor

Za ładny przyjmuje się uśmiech, który odsłania ok. 3/4 powierzchni zęba. Gdy widać dziąsła – wygląda to nieestetycznie i „nieapetycznie”. Tzw. gummy smile bardzo szybko można jednak zlikwidować za pomocą botoksu – jego odrobinę podaje się przy nosi, co relaksuje mięśnie odpowiedzialne za zbyt mocne podciąganie wargi w momencie uśmiechu. Zabieg wymaga precyzji, ale daje bardzo dobry efekt, który utrzymuje się ok. 3 miesięcy. Dzięki niemu mężczyzna chętniej i częściej będzie się śmiać!

 • Zmniejszyć objawy bruksizmu i złagodzić rysy

Bruksizm to niekontrolowane, mimowolne zaciskanie zębów, czasami wręcz zgrzytanie nimi, głównie podczas snu (uważa się, że problem nasila się pod wpływem stresu i napięć emocjonalnych). Niesie ze sobą wiele przykrych konsekwencji – i nie chodzi tutaj tylko o wysypanie się całej rodziny . Z czasem mogą nasilać się wady zgryzu, zęby się ścierają, uszkodzeniu mogą ulec stawy skroniowo-żuchwowe, odczuwalne są bóle głowy i szczęki. Z powodu nadmiernego napięcia mięśni żwaczy i mięśni skroniowych, może nawet dojść do zmiany rysów twarzy, która staje się kwadratowa, z silnie zarysowanymi liniami mięśni żwaczy. Ostrzyknięcie tych mięśni toksyną botulinową i ch relaksacja ogranicza zgrzytanie. Pacjent odczuwa ulgę już po 5-10 dniach po wykonaniu zabiegu, a efekt utrzymuje się do 6 miesięcy. Regularne powtarzanie zabiegu może doprowadzić do zaniku problemu. W efekcie też twarz odzyskuje łagodne rysy.

 • Leczyć nadpotliwość i zwiększać pewność siebie

Na skórze człowieka znajduje się około 2-3 milionów gruczołów potowych (średnio 300 na 1 cm2, najwięcej pod pachami, na stopach i czole). Człowiek wydziela od kilku militrów do kilku litrów potu dziennie – to ważny proces dla termoregulacji całego organizmu. Nadpotliwością nazywamy nadczynność gruczołów potowych, a więc pocenie się powyżej ilości niezbędnej do utrzymania prawidłowej ciepłoty ciała. Uważa się, że problem ten dotyczy ok. 2-3% całej populacji, częściej panów, powodując problemy natury estetycznej i psychicznej (mała pewność siebie, uczucie wstydu, ograniczenie kontaktów towarzyskich). Jak pomoże toksyna botulinowa? Po wstrzyknięciu jej niewielkiej dawki dochodzi do blokady działania nerwów, które zaopatrują gruczoły wydzielania zewnętrznego – to zapobiega wydzielaniu przez nie potu. Efekt utrzymuje się dłużej niż w wypadku zmarszczek – przez 6-12 miesięcy. Po upływie tego czasu powstają nowe zakończenia nerwowe, które zastępują te wcześniej zablokowane – wtedy czas na powtórkę zabiegu.

Umów wizytę

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

  X