ul. Młynarska 24, 58-300 Wałbrzych

mm Clinic

Lifting brwi

Brwi stanowią nie tylko oprawę oczu, ich kształt wpływa na odbiór rysów całej twarzy. Opadające brwi pod wpływem upływu czasu i wiotczenia skóry czoła, nadmiernej mimiki w tym rejonie oraz na skutek stresu potęgują zmęczony i smutny wygląd. Na kształt brwi wpływa także zanik tkanki podskórnej w rejonie skroni, który związany jest z procesem starzenia i jest naturalnym jego objawem po 40-tym roku życia. Niechirurgiczny lifting brwi za pomocą umiejętnie zastosowanego kwasu hialuronowego zapewnia szybki efekt odmłodzenia spojrzenia, a także nadaje całej twarzy wypoczęty i zrelaksowany wygląd.

O zabiegu unoszenia brwi warto pomyśleć kiedy ich poziom cechuje widoczna dla pacjenta asymetria np. w przypadku niskiego ustawienia brwi (opadania na oczy) – w celu ich podwyższenia lub w przypadku kiedy w stosunku do linii brwi borykamy się z problemem opadających końcówek.

umów wizytę

Co może być tego przyczyną?

Przyczyn problemów z ekspozycją brwi może być kilka i zależą one od indywidualnej sytuacji każdego pacjenta. Do najczęstszych możemy zaliczyć:

 • zapadnięcie skroni spowodowane miejscowym zanikiem podściółki tłuszczowej,
 • osłabienie mięśnia czołowego lub zbyt silne działanie mięśni marszczących brwi i mięśni okrężnych oczu odpowiedzialnych za właściwy poziom brwi,
 • nierówna praca mięśni mimicznych,
 • osłabienie włókien kolagenowych związane z upływem lat,
 • czynnik grawitacyjny, który potęguje negatywne skutki osłabienia włókien kolagenowych.
Procedury

 

„Otwarte spojrzenie” bez opadających brwi i kącików oczu

Uniesienie brwi za pomocą toksyny botulinowej daje niesamowity efekt poprawy wyrazu twarzy i tak zwanego „otwarcia spojrzenia”. Dzięki temu przestajesz wyglądać na osobę smutną i wiecznie zmęczoną, kąciki oczu przestają opadać, a powieka górna zyskuje większą powierzchnię. W modelowaniu brwi botoksem kluczowe jest umiejętne podanie preparatu w ściśle wyznaczonych rejonach mięśnia czołowego, który jest dźwigaczem brwi, oraz w okolicy mięśni okrężnych. Za pomocą toksyny botulinowej potrafimy całkowicie przemodelować kształt brwi, dopasowując je do rysów twarzy. Co ważne, zabieg pozwala zachować ruchomość czoła, ponieważ mięsień czołowy funkcjonuje normalnie, to znaczy nadal unosi brwi w grymasie zdziwienia. Niechirurgiczny lifting brwi jest popularnym zastosowaniem botoksu ze względu na to, że w rejonie czoła inne techniki medycyny estetycznej dają średnie efekty. Oraz na koniec dodać

Na czym polega niechirurgiczny lifting brwi kwasem hialuronowym?

Niechirurgiczny lifting brwi wymaga zastosowania usieciowanego kwasu hialuronowego. Naturalnie występujący w skórze polisacharyd odpowiada m.in. za wiązanie wody i transportowanie substancji odżywczych. Wspiera utrzymanie jędrności i elastyczności skóry, ma także działanie stymulujące na syntezę nowego kolagenu. Gęsty, usieciowany kwas harmonijnie wypełnia miejsca, gdzie doszło do zaniku tkanek, nie tylko w rejonie skroni i bocznych części czoła, lecz także dalej pod linią włosów głowy. Wypełnienie zapadniętych obszarów odtwarza utraconą objętość tkanek, w tym maskuje zaniki i migracje tkanki kostnej twarzoczaszki. Skóra czoła napina się, przez co dochodzi do uniesienia brwi i odmłodzenia rysów twarzy.

Efekty działania

Pierwsze efekty poprawy wyglądu górnego piętra twarzy – wygładzenie czoła, uniesienie brwi i optyczne „otwarcie” oka widoczne są bezpośrednio po zabiegu. Pełne rezultaty widoczne są po ok. 14 dniach od wizyty. Lifting brwi sprawia, że twarz jest odmłodzona i zyskuje optymistyczny oraz wypoczęty wyraz. Wypełnienie ubytków tkanek w górnym piętrze twarzy sprawia, że odbudowuje się tzw. trójkąt młodości rysów twarzy.

Korygowanie kształtu brwi często wymaga miksowania zabiegów. Botox pozwala nam uspokoić nadmierną mimikę czoła, która wpływa niekorzystnie na kształt brwi. Toksyną botulinową relaksujemy działanie wybranych mięśni czoła i okolicy oczu, co wpływa korzystnie na kształt łuków brwiowych.Dla zagęszczenia skóry w rejonie brwi, co ma wpływ na zahamowanie wiotczenia i opadania skóry czoła, stosujemy także rewitalizujące skórę osocze bogato płytkowe PRP.

Jak wygląda zabieg?

Zabieg modelowania kształtu brwi kwasem hialuronowym trwa ok. 30 minut, po jego wykonaniu pacjent może wrócić do normalnej aktywności. I choć pierwsze efekty zaobserwujesz od razu, to jednak oceniamy je dopiero po ok. 14 dniach od wizyty. Po miejscowym znieczuleniu miejsca zabiegowego lekarz wprowadza kwas hialuronowy za pomocą cienkiej igły w odpowiednio dobrane miejsca, tak by osiągnąć pożądany efekt. W rejonie czoła często stosowana jest także technika liniowego oraz śródskórnego podawania kwasu hialuronowego, nazywana potocznie nićmi hialuronowymi. Kwas hialuronowy podawany jest wtedy mikrokaniulami, co ogranicza ryzyko wystąpienia siniaków lub krwiaków. Aby zminimalizować ryzyko ich powstania zalecamy przyjmowanie przed zabiegiem witaminy C w formie suplementów oraz w intensywnej pielęgnacji twarzy najlepiej w formule serum.

Korygowanie kształtu brwi często wymaga łączenia kilku zabiegów.

 • Botox pozwala nam uspokoić nadmierną mimikę czoła, która wpływa niekorzystnie na kształt brwi. Toksyną botulinową relaksujemy działanie wybranych mięśni czoła i okolicy oczu, co wpływa korzystnie na kształt łuków brwiowych.
 • Dla zagęszczenia skóry w rejonie brwi, co ma wpływ na zahamowanie wiotczenia i opadania skóry czoła, stosujemy rewitalizujące skórę osocze bogatopłytkowe firmy regeneris
 • Zagęszczająco na skórę w okolicy brwi i oczu działa radiofrekwencja mikroigłowa Elisys Duo . Mikronakłuwanie z RF wzbudza silną syntezę kolagenu i przebudowę wiotczejącej skóry, co zwiększa jej napięcie i minimalizuje opadanie skóry.
 • Kolejny zabieg poprawiający oprawę naszych oczu oraz liftingujący czoło to zaffiro . To całkowicie nieinwazyjny zabieg odmładzający, wykorzystujący promieniowanie podczerwone IR, które podgrzewając włókna kolagenowe, obkurcza je powodując natychmiastowy efekt liftingu, wzrost napięcia i elastyczności skóry oraz wygładzenie zmarszczek.
 • Lifting ultradzwiękowy HIFU sonoqueen polecany jest osobom o obniżonych brwiach oraz ze zmarszczkami okolicy oka. Pomaga także pozbyć się załamań i drobnych zmarszczek w powiekach dolnych . Niweluje kurze łapki . Rezultatem zabiegu jest wyraźne uniesienie brwi i ,, otwarcie „ oka.

Umów wizytę

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

  X