ul. Młynarska 24, 58-300 Wałbrzych

mm Clinic

Stomatologia

SEDACJA WZIEWNA

I już nie musisz bać się dentysty!

Boisz się dentysty? Nie jesteś sam! Z myślą o naszych pacjentach stosujemy innowacyjną i sprawdzoną metodę uspokajania. Zabieg stanie się wręcz przyjemnością.

Po co sedacja?

Strach powoduje, że leczenie u stomatologa staje się przykrym obowiązkiem. Złe doświadczenia sprawiają, że unikamy wizyt lub odkładamy je. Jest na to sposób!  Podtlenek azotu pomaga przezwyciężyć strach i niepokój pozostawiając przyjemne uczucie relaksu. To skuteczna metoda nawet przy bardzo trudnych przypadkach dentofobii!

„Pacjenci opisują sedację jak spokojne pływanie w przyjemnym stanie snu”

umów wizytę

Czy podtlenek azotu jest bezpieczny?

Podtlenek azotu jest w pełni bezpieczny. Gaz może być stosowany zarówno u dzieci, jaki i dorosłych. Nie uczula, nie podrażnia śluzówek i nie działa na ośrodkowy układ nerwowy. Co ważne, pacjent znajdując się pod wpływem działania gazu zachowuje świadomość i kontrolę nad swoimi reakcjami oraz zmysłami.

Zabieg

Mieszanina tlenu oraz podtlenku azotu zwana potocznie gazem rozweselającym podawana jest za pomocą maski nosowej. Podczas zabiegu pacjenci odczuwają mrowienie w dłoniach i stopach, uczucie ciepła, dzwonienie w uszach, stan euforii, jak również lekkości lub ciężkości. Już po 3 minutach od zakończenia zabiegu działanie gazu całkowicie ustaje. Niemal od razu można pójść do domu.

Przeciwwskazania

Sedację wyklucza: katar, powiększenie migdałków gardłowych (niedrożność dróg oddechowych), ciężkie choroby płuc – rozstrzenie oskrzeli, rozedma płuc, choroby psychiczne, stwardnienie rozsiane, porfiria, myasthenia gravis, I trymestr ciąży, hipertermia złośliwa, alkoholizm.

Gaz rozweselający u dzieci

W przypadku leczenia stomatologicznego u dzieci coraz częściej stosujemy metodę sedacji wziewnej, która uspokaja dzieci, daje im poczucie zobojętnienia a lekarzom pozwala na przeprowadzenie komfortowego leczenia stomatologicznego. Obserwujemy, że w przypadku najmłodszych pacjentów u których stosowano sedacje wziewną od wczesnych lat , po kilku latach leczenia z użyciem sedacji wziewnej nabywają zdolność do radzenia sobie z bólem i nie wymagają użycia sedacji. Oczywiście w skrajnych sytuacjach , gdzie występuje zaawansowana dentofobia i sedacja wziewna nie jest wystarczająca , pozostaje leczenie w znieczuleniu ogólnym .

W zdecydowanej większości wypadków gaz rozwesalający u dentysty jest skutecznym i bezpiecznym rozwiązaniem chętnie stosowanym przez wielu pacjentów.

Umów wizytę

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

    X