ul. Młynarska 24, 58-300 Wałbrzych

mm Clinic

Rewitalizacja skóry / stymulatory tkankowe

W medycynie estetycznej rewitalizacja (przywrócenie do życia, ożywienie) oznacza aktywację funkcji biologicznych skóry w celu optymalizacji jej fizjologii i poprawy wyglądu.

W zabiegach rewitalizacji skóry wykorzystuje się i wprowadza substancje, które mobilizują ją do odbudowy i regeneracji. Są to naturalne składniki skóry, które są odpowiedzialne za prawidłowe jej napięcie i nawilżenie. Należy do nich min. kwas hialuronowy. Jego niedobór w skórze, wiąże się nie tylko z nieprawidłowym nawilżeniem skóry i występowaniem zmarszczek, ale również z zaburzeniami w zakresie odporności, gojenia się ran i metabolizmu komórek.

umów wizytę

W procesach starzeniowych w skórze dochodzi do stopniowego zmniejszania się jego zawartości.Dodatkowo czynniki takie: jak promieniowanie UV, stres, palenie papierosów, wahania hormonalne, niesprzyjające warunki atmosferyczne, nieodpowiednia pielęgnacja skóry przyspieszają i nasilają naturalny proces utraty kwasu.

Wykonywanie zbiegów pielęgnacyjnych, ostrzykiwanie skóry preparatami z zawartością kwasu hialuronowego to sposoby umożliwiające uzupełnienie jego niedoboru. W celu wzmocnienia efektów i optymalizacji działania, kwas hialuronowy często łączony jest z innymi substancjami aktywnymi np. witaminy, antyoksydanty, koenzymy, aminokwasy, składniki mineralne. Jest to bardzo naturalny sposób rewitalizacji służący przywróceniu jej odpowiedniego poziomu nawilżenia i przywrócenia młodszego wyglądu. Dzięki zdolności wiązania wody, nawilża skórę, co umożliwia przywrócenie jej spójności i jędrności. Poprzez hamowanie akcji wolnych rodników pełni również funkcję antyutleniacza. Silne nawilżenie pozwala również odtworzyć optymalne środowisko fizjologiczne w którym polepsza się aktywność komórkowa, a to z kolei sprzyja dodatkowej produkcji kolagenu.

Obszary wymagające rewitalizacji to najczęściej: twarz, szyja, dekolt, dłonie.

Wskazania do zbiegów z użyciem kwasu hialuronowego to: skóra sucha i odwodniona, utrata jędrności, wiotkość skóry, palenie papierosów, oznaki zmęczenia (przepracowanie, stres), skóra narażona na działanie niesprzyjających warunków atmosferycznych, niedotlenienie, niedożywienie skóry, siateczka drobnych zmarszczek, podtrzymywanie efektów zabiegów odmładzających, profilaktycznie dla każdego niezależnie od wieku w celu zachowania ładnego, zdrowego wyglądu i prawidłowej funkcji skóry. Rewitalizacja skóry wymaga wykonania cyklu zabiegów. Ilość zabiegów zależy od stanu skóry, oraz metody i zastosowanego preparatu.

Efekty po wykonaniu serii zabiegów to: nawilżenie skóry, polepszenie ogólnej kondycji skóry, wzmocnienie jej napięcia, usunięcie drobnych zmarszczek, poprawę wyglądu głębszych, zdrowy, świeży, wypoczęty wygląd, ujędrnienie, poprawa kolorytu i rozjaśnienie koloru skóry.

Lifting hybrydowy Restylane
Lifting ProfHilo
SUNEKOS
NUCLEOFILL – LIFTING NA POZIOMIE KOMÓRKOWYM
Linerase

Umów wizytę

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

    X