ul. Młynarska 24, 58-300 Wałbrzych

mm Clinic

Powiększanie oraz modelowanie kształtu ust

POWIĘKSZANIE UST CZY WARTO ?

Pełne i wyraźnie zarysowane usta od dawna uznawane są za atrybut kobiecej urody. Dziś, dzięki medycynie estetycznej, każda z nas może poprawić wygląd swoich ust i nadać im kształt zgodny ze swoimi oczekiwaniami. Istnieje możliwość powiększenia ust, uwydatnienia ich, jak również poprawienia ich konturu. Możliwe jest również zniwelowanie zmarszczek pojawiających się wokół ust zwanych zmarszczkami palacza. Dzięki medycynie estetycznej możemy podnieść opadające kąciki, które nadają twarzy smutny wygląd.Usta odzyskują jędrność i kolor. Twarz o ustach pełnych i wydatnych wydaje się bardziej pozytywna ,świeższa ,sympatyczniejsza i weselsza.

umów wizytę

Kiedy powiększyć usta ?

Jeśli nie czujemy satysfakcji z kształtu ust ,struktury czy kolorytu, co czasami jest uwarunkowane genetycznie i mamy dotyczenia z mała objętością ,czy asymetrią. Innymi czynnikami, które negatywnie wpływają na niezadowalająca kondycję ust to czynniki zewnętrzne, które przyspieszają fotostarzenie skóry .

Do takich czynników możemy zaliczyć działanie promieni słonecznych ,ekspozycję na wiatr , suche powietrze oraz wahania temperatury. Kolejną przyczyną potrzeby modelowania czerwieni wargowej jest proces starzenia.

Do pierwszych postępujących zmian w wyglądzie ust przyczyniających się do starzenia warg możemy zaliczyć ; suchość pękanie ,zmianę koloru oraz utratę konturu warg. Nasze usta mają bardzo cienką warstwę rogową, co powoduje, że mają słabą barierę ochronną.

Czy może być naturalnie ?

Tak oczywiście, jeśli oddasz się w dobre ręce. Nie bójmy się, lekarz wie co robi. W obecnych czasach jest wiele bardzo dobrych preparatów oraz technik wypełniania ust. Nie bójmy się porozmawiać o swoich oczekiwaniach ,zadawajmy pytania ,pokazujmy zdjęcia ,co nam się podoba ,a czego nie akceptujemy .Postaramy się pomóc oraz doradzić indywidualnie . Naszym zdaniem błędem jest powiększanie z rozmiaru XS do XL na pierwszej wizycie . Jeśli chcemy wyglądać naturalnie i ładnie zaplanujmy procedurę na sześć miesięcy lub cały rok. Czerwień wargowa potrzebuje czasu ,żeby się rozciągnąć. Inaczej usta wyglądają jak parówki lub pontony. Współczesna medycyna estetyczna pozwala:

 • redukować i usuwać wszelkie zmarszczki, które powstają wokół ust,
 • nawilżać,
 • przywracać piękny i młody wygląd pełen blasku,
 • podnieść opadające kąciki.

Przed i po zabiegu – pamiętaj o tym!

Zaleca się, żebyś klika dni przed zabiegiem powiększania ust kwasem hialuronowym odstawiła preparaty zawierające w składzie aspirynę oraz leki przeciwzapalne. Możesz także stosować preparaty uszczelniające naczynka np witaminę c czy rutynę. Jeśli masz tendencje do nawrotów opryszczki bierz heviran 400 mg na 5 dni przed zabiegiem i 5 dni po. Po wizycie odradza się korzystania z sauny , kąpieli słonecznych i solarium ,najlepiej do 2 tygodni.Niewskazany jest także nadmierny wysiłek fizyczny. Bezpośrednio po zabiegu należy utrzymywać miejsca iniekcji w szczególnej czystości .Przez około miesiąca po zabiegu nie powinno się wykonywać zabiegów z użyciem laserów w okolicach iniekcji wypełniacza .Zalecamy dużo pić zarówno dzień przed wypełnianiem ,a także nawadniać organizm już po nim . Ułatwia to cząsteczkom kwasu hialuronowego związanie się. Jeżeli tylko dasz radę, wypij 3 litry wody w ciągu doby . Spróbuj ograniczyć intensywną mimikę, nie jedz gorących posiłków , staraj się nie dotykać i nie masować miejsc iniekcji. Pamiętaj ,aby kilka dni nie malować ust. Przed samą procedurą lekarz przeprowadzi z Tobą rozmowę, której celem będzie wykluczenie ewentualnych przeciwwskazań. Twoje bezpieczeństwo jest dla nas bardzo ważne.

Techniki

Paris lips ,French lips ( technika paryska )polega na wymodelowaniu wargi górnej ,wyeksponowaniu łuku Kupidyna na płasko ,bez efektu zbyt dużego uwypuklenia, czyli tzw. kaczego dziubka. Dolna warga modelowana jest wąsko w delikatny łuk. Naturalne proporcje wargi górnej do dolnej to 2;3. Obecnie wiele z naszych pacjentek marzy o niemal równych wargach w proporcji 1;1 .Ta metoda pozwala nam to osiągnąć uzyskując symetryczne , pełne wargi. Russian lips jest techniką wykorzystującą wykonanie większych ilości nakłuć ,podczas których wstrzykiwane są minimalne objętości kwasu hialuronowego. Wkłucia mogą być wykonywane od kącika ust w kierunku ich środka ,a także na ukos i prostopadle do linii ust.W tej metodzie usta pięknie wywijają się do góry i przypominają serce. Nie są to jednak nadmiernie wydęte usta ,które dominują w naszej twarzy .Technika russian lips umożliwia osiągnięcie efektu rozciągnięcia ,a nie nadbudowania czerwieni wargowej. Dzięki tej metodzie podkreślamy łuk Kupidyna i lekko wywijamy górną wargę.Po ustąpieniu obrzęku oraz ewentualnych zasinień ,czyli po dwóch tygodniach po zabiegu możliwa jest ocena ostatecznego efektu zabiegu.

Jak wygląda powiększanie ust?

Lekarz indywidualnie dobiera ilości preparatu do pacjenta .Kwas hialuronowy jest podawany w usta i ich okolicę za pomocą cienkiej igły. Po zabiegu można wrocić do codziennych zajęć. Efekt widoczny jest natychmiast i utrzymuje się 6-12 miesięcy.
Pracujemy na preparatach juvederm , juvederm VYCROSS ( volift,volbella), stylage oraz restylane. Najczęściej używany jest juvederm volift oraz volbella. Dlaczego wybieramy te preparaty ? Zapewniają one największą gładkość i najbardziej naturalny efekt bez długotrwałego obrzęku . Występuje też też niewielkie ryzyko wystąpienia guzków i nierówności. Formuła Vycross minimalizuje obrzęki oraz siniaki po iniekcji. Zaletą jest także dłuższy czas utrzymywania się efektów -do 12 miesięcy.

Przeciwskazania do zabiegu:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • miejscowe problemy skórne (aktywny trądzik lub aktywny trądzik)
 • skłonność do powstania blizn przerostowych
 • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, czy też choroby układu immunologicznego.

Przeciwwskazaniem nie jest za to wiek – z zabiegu mogą skorzystać pacjenci w każdym wieku.

 

Umów wizytę

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

  X