ul. Młynarska 24, 58-300 Wałbrzych

mm Clinic

Osocze bogatopłytkowe

Osocze bogatopłytkowe zdobyło sławę na całym świecie jako zabieg gwiazd, który media okrzyknęły Wampirzym Liftingiem. Metoda jest bardzo popularna wśród hollywoodzkich gwiazd i celebrytów, którzy chętnie fotografują się nawet w trakcie wykonywania zabiegów osoczem PRP.

Koktajl pozyskiwany z własnej krwi pacjenta to niezwykle cenny, bogaty w naturalne substancje i doskonale przyswajalny przez organizm preparat regenerujący skórę. Po pobraniu odpowiedniej ilości krwi, odwirowuje się ją w celu oddzielenia osocza, które zwiera żywe płytki krwi. Dzięki opatentowanej szwajcarskiej technologii Regeneris, płytki pozostają żywe do momentu podania do skóry pacjenta, aktywując w niej naturalne procesy rewitalizacji.

umów wizytę

Kiedy?

Własna krew jest doskonałą alternatywą dla zabiegów z użyciem toksyny botulinowej, kwasu hialuronowego czy mezoterapii. Doskonale sprawdza się jako środek upiększający. Terapia osoczem bogatopłytkowym (PRP) dedykowana jest kobietom w każdym wieku.

Jakich efektów można się spodziewać?

Podawanie osocza bogatopłytkowego Regeneris w zmarszczki uruchamia proces, którego zadaniem jest stymulowanie komórek macierzystych do namnażania oraz pobudzanie fibroblastów do wytwarzania nowego kolagenu, co ma doprowadzić do regeneracji i odnowy skóry, jej nawilżenia i odmłodzenia. Proces starzenia się naszej skóry związany jest bowiem ze spowolnieniem odnowy komórek naszego ciała i ich zmniejszoną zdolnością regeneracji.

Na jakie okolice można stosować osocze bogatopłytkowe?

Osocze można stosować na każdej części ciała. Najczęściej preparat stosuje się na twarzy, szyi, dekolcie, powiekach oraz dłoniach. Świetne wyniki daje terapia na skórę głowy, w celu zahamowania nadmiernego wypadania włosów. Zabieg sprawdza się nawet w tak trudnych przypadkach jak łysienie plackowate. Kolejną możliwością jest redukcja rozstępów.

Efekty:

 • rewitalizacja skóry
 • wygładzenie i wyrównanie kolorytu skóry
 • poprawa elastyczności napięcia a także gęstości skóry
 • poprawa ukrwienia skóry
 • wygładzenie zmarszczek i fałd
 • przyspieszenie procesów gojenia po zabiegach z zakresu medycyny estetycznej

Kiedy powstaje i jak długo utrzymuje się efekt?

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są po dwóch tygodniach. Przebudowa tkanek zaczyna się już po 48 godzinach od pierwszego zabiegu.

Poprawa napięcia, elastyczności, gęstości skóry, przebudowa włókien kolagenowych, wypełnienie drobnych zmarszczek pojawia się po wykonaniu trzech zabiegów w schemacie 0-1-6 miesięcy.

Już po dwóch zabiegach następuje znaczne zagęszczenie włosów i poprawa ich kondycji.

Przeciwwskazaniami do zabiegu są:

 • choroby krwi
 • nowotwory
 • ciąża i karmienie piersią
 • przyjmowanie leków wydłużających czas krwawienia (np. aspiryna)

Umów wizytę

  Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

  X