Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Linerase
Terapia jest dostępna w Polsce od czerwca 2015 roku (jego światowa premiera miała miejsce w marcu 2015 r). Linerase to jedyny dostępny na rynku atelokolagen typu I w formie iniekcji, przeznaczony do okolic twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i całego ciała. Został wyróżniony przez Stowarzyszenie Lekarzy Dermatologów Estetycznych prestiżową nagrodą Perły Dermatologii Estetycznej.
Przebieg zabiegu
LINERASE po przygotowaniu roztworu z proszku posiada formę płynną. Podawany jest śródskórnie w formie mezoterapii. Jest aplikowany za pomocą cienkiej i bardzo krótkiej igły (6 mm). Lekarz podaje niewielkie depozyty produktu w odstępach 1-3 cm na całym obszarze skóry poddanej terapii. Po zabiegu w miejscu podania preparatu wykonywany jest delikatny masaż.
Zabieg LINERASE jest małoinwazyjny i nie wymaga okresu rekonwalescencji. Przed zabiegiem u osób wrażliwych można zastosować miejscowe znieczulenie odpowiednim kremem. Nie jest to jednak konieczne ponieważ lekarz najczęściej dodaje do preparatu lidokainę (substancję znieczulającą).
Czas trwania zabiegu to 40 – 60 minut.
Po zabiegu może pojawić się w miejscu podania preparatu zaczerwienienie, obrzęk, swędzenie bądź tkliwość. Reakcje te zazwyczaj ustępują po kilku godzinach, mogą jednak utrzymać się maksymalnie 3- 7 dni, po czym samoistnie ustępują.
Ilość i częstotliwość zabiegów.
Całkowita terapia składa się z 2 do 4 zabiegów w zależności od zaleceń lekarza oraz stanu skóry pacjentki, a pierwsze efekty są widoczne już po 7-14 dniach. Przy skórach dojrzałych zalecane są 4 zabiegi w odstępie 2 tygodniowym dla uzyskanie pełnego efektu terapii.
Efekty zabiegu
Pierwsze efekty widoczne jako: napięcie skóry, rozświetlenie i złagodzenie podrażnień mogą pojawić się już po 7 dniach i narastają przez cały czas trwania terapii. Pełny efekt leczenia (napięcie, zagęszczenie, pogrubienie wiotkiej skóry, wypełnienie drobnych zmarszczek i ubytków skóry) uzyskujemy w czasie 4 tygodni od zakończenia terapii (3-4 zabiegi). Utrzymują się one przez ok. 12- 18 miesięcy. Po tym czasie dla przedłużenia efektów zalecana jest terapia podtrzymująca obejmująca 1 zabieg na kwartał.
Dla kogo terapia
LINERASE polecany jest osobom, które zaobserwowały u siebie oznaki starzenia się skóry, spadek elastyczności i blasku, wiotkość, zmarszczki lub też profilaktycznie po 25 r.ż. w celu zahamowania procesów starzenia poprzez utrzymanie prawidłowego poziomu kolagenu.
Bardzo dobre rezultaty osiąga się w leczeniu uszkodzeń skóry typu: rozstępy, blizny potrądzikowe i zanikowe, regeneracja i odbudowa podrażnionej i uszkodzonej skóry.
Na jakie części ciała
Terapia LINERASE zalecana jest na delikatne obszary skóry twarzy, szyi, dekoltu i dłoni a także na ciało zwłaszcza w miejscach dotkniętych rozstępami czy w lokalizacjach blizn zanikowych lub potrądzikowych.
Wskazania
- objawy starzenia skóry, skóra sucha, wiotka, zmęczona, pozbawiona blasku i elastyczności
- wspomaganie biorewitalizacji przede wszystkim skóry twarzy, szyi, dekoltu, dłoni, ale również całego ciała
- regeneracja tkanki łącznej skóry właściwej
- poprawa elastyczności i sprężystości skóry
- zmniejszenie oznak starzenia się skóry – redukcja zmarszczek
- leczenie blizn zanikowych, potrądzikowych
- redukcja rozstępów
Przeciwwskazania
- ciąża, okres karmienia piersią
- choroby autoimmunologiczne
- cukrzyca
- tendencje do powstawania bliznowców
- aktywne zakażenia okolicy zabiegu
- choroba nowotworowa
Nie zaleca się łączyć zabiegu LINERASE w czasie tej samej sesji zabiegowej z zabiegami laserowymi, głębokimi chemicznymi peelingami oraz dermabrazją. Wymienione procedury można zastosować zachowując 14-dniowy odstęp.