ul. Młynarska 24, 58-300 Wałbrzych

mm Clinic

Lifting twarzy bez skalpela wg Mauricio de Maio

Niezależnie od szerokości geograficznej, kobiety pragną wyglądać pięknie i młodo. Jednakże są miejsca na Ziemi, gdzie dbałość o urodę i idealne proporcje doprowadzona jest do perfekcji, a korzystanie z zabiegów medycyny estetycznej jest niemal obowiązkiem,

Krajem, gdzie jest to widoczne najbardziej są oczywiście Stany Zjednoczone Ameryki. Jednak goni je w niesamowitym tempie Brazylia, w której medycyna estetyczna rozwija się najszybciej. Obecnie Brazylia zajmuje drugie miejsce (tuż za USA) wśród krajów korzystających z dobrodziejstw medycyny estetycznej,pod względem iloci wykonywanych zabiegów.

umów wizytę

Mauricio de Maio, chirurg plastyczny z Sao Paulo, członek brazylijskiego Towarzystwa Chirurgii Estetycznej, Plastycznej i Rekonstrukcyjnej, jeden z najlepszych ekspertów w branży, w rozmowie z Juan Lane opisuje przyczyny i skutki tak gwałtownego „boom’u” na zabiegi chirurgii plastycznej w jego ojczyźnie.:

Brazylia od zawsze była krajem ukierunkowanym na „good-looking”. W 2011 roku w Brazylii wykonano ponad 1,5 miliona zabiegów z zakresu chirurgii plastycznej i medycyny estetycznej. Dla porównania w Wielkiej Brytanii liczba ta nie przekroczyła 211 tysięcy. W Brazylii zawód chirurga plastycznego wykonuje 5 tysięcy lekarzy, to więcej niż we Włoszech, Francji, Niemczech i Anglii razem wziętych.

Dr de Maio zwraca również uwagę na różnice w oczekiwaniach pacjentów Klinik Medycyny Estetycznej w Brazylii i zachodniej Europie.

„Brazylijczycy nie podążają za trendami rynku zachodniego, nie starają się na siłę naśladować gwiazd Hollywood. Pacjentki są zainteresowane całkowitym pakietem leczenia przeciwstarzeniowego, a nie tylko doraźnym rozwiązywaniem konkretnych problemów.

Z tych powodów tej światowej sławy chirurg plastyczny opracował MD Codes. Brazylijczyk od lat pracuje dla firmy Allergan nad uniwersalnym językiem pozwalającym uprościć i sklasyfikować techniki podawania kwasu hialuronowego. Metoda ta, dedykowana produktom Juvederm, pozwala na osiągnięcie naturalnych i długotrwałych efektów. MD Codes to precyzyjny schemat iniekcji kwasu hialuronowego w ściśle określone punkty anatomiczne na twarzy, pozwalający na osiągnięcie spektakularnych efektów. Miejsca te współgarają z sobą, tak że podanie niewielkich ilości produktu w różne punkty twarzy pozwala osiągnąć pożądany efekt liftingujący – spłycają się bruzdy nosowo-wargowe, zmniejszają chomiki, wyostrzają rysy. Stosowanie tych kodów w trakcie aplikacji produktu pozwala także na odniesienie się do potrzeb pacjenta zgłaszanych w trakcie konsultacji – wiele osób podaje, że chciałoby wyglądać młodziej, atrakcyjnej, na mniej smutnych, zmęczonych czy złych.

Kiedy podajemy kwas hialuronowy Juvederm Voluma lub Juvederm Volux przy użyciu MD Codes, jesteśmy w stanie w naturalny sposób odtworzyć młodą rzeźbę twarzy, zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Odmładzając kości policzkowe, podnosząc policzki, czy wreszcie poprawiając kształt brody. Dodatkowo, jeżeli jest taka potrzeba, podając kwas hialuronowy w okolice odpowiednich mięśni, możemy wpłynąć na ich pracę, poprawiając w ten sposób wygląd, np. likwidując uśmiech dziąsłowy czy zmniejszając marszczenie skóry na brodzie. Jest to bardzo nowatorskie podejście zarówno do liftingu jak i do poprawy mimiki.

Technikę tę nazywamy DynaCODES, a proces, który zachodzi – miomudulacją. 7- point lift (lub 9-point lift u mężczyzn) jest metodą odmładzania wizualnego twarzy za pomocą kwasu hialuronowego. Z wiekiem skóra wiotczeje, tkanka podskórna oraz poduszki tłuszczowe ulegają zanikowi, kość ulega resorpcji. Te procesy prowadzą do obwisania skóry twarzy, pogarsza się nasz owal, pojawiają się nielubiane „chomiki” i linie marionetki. Niektórzy zauważają drugi podbródek, dolinę łez, a także pogłębiające się bruzdy nosowo-wargowe. Można w pewnym stopniu odwrócić ten proces podając w miejsca ubytków tkankowych kwas hialuronowy. Kluczowa jest prawidłowa identyfikacja potrzeb danego Pacjenta. Zaczynamy od indywidualnej oceny twarzy w oparciu o jej anatomię, a także o uniwersalne MD Codes. Określam te punkty, których wypełnienie będzie u danego pacjenta najbardziej efektywne, biorąc pod uwagę też wpływ na struktury sąsiednie (np.: wypełnienie okolicy skroni unosi brew, optycznie otwiera oko, natomiast podanie preparatu na wyniosłość policzka spłyca bruzdy – nosowo wargowe

Juvederm VYCROSS

Do modelowania twarzy 7-poit lift wykorzystuje się produkty marki Juvederm serii VYCROSS – Preparaty te wykorzystują najnowszą technologię i są znacznie bardziej odporne na degradację niż jakiekolwiek inne wypełniacze dostępne na światowym rynku, dzięki czemu uzyskany efekt utrzymuje się nawet do 24 miesięcy.

Skutecznie, bezpiecznie i bezboleśnie

Używane w metodzie MD Codes preparaty wolumetryczne pozwalają na zminimalizowanie jakichkolwiek nieprzyjemnych doznań, dzięki zawartości lidokainy – środka znieczulającego. Cały zabieg trwa 30 minut, a efekty są bardzo naturalne. Oprócz uzyskania jędrności i elastyczności skóry kwas hialuronowy zapewnia również długotrwałe nawilżenie.

Umów wizytę

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

    X