Ta strona korzysta z ciasteczek, aby zapewnić Ci najlepszą możliwą obsługę. Informacje o ciasteczkach są przechowywane w przeglądarce i wykonują funkcje takie jak rozpoznawanie Cię po powrocie na naszą stronę internetową i pomaganie naszemu zespołowi w zrozumieniu, które sekcje witryny są dla Ciebie najbardziej interesujące i przydatne.
Leczenie nadpotliwości
Czasem masz wrażenie, że Twój organizm działa przeciw Tobie. W momentach, kiedy najbardziej potrzebujesz doskonałej prezencji, oblewają Cię siódme poty. Znasz to uczucie, a żadne dezodoranty i antyperspiranty nie są na tyle skuteczne, by mokre plamy pod pachami czy na plecach się nie pojawiły? Bez obaw! Z tego rodzaju problemem zmaga się wielu ludzi na świecie. Całe szczęście współczesna medycyna na większość tych przypadłości znalazła rozwiązanie.
Chociaż pocenie się jest naturalnym stanem, wynikającym z naszej fizjologii, zdarza się tak, że nasila się ono w sposób uciążliwy i niezwykle krępujący, szczególnie w sytuacjach stresujących lub przy wysokiej temperaturze. Nadmierne pocenie może być zarówno wynikiem współistniejących chorób np. zaburzeń hormonalnych, infekcji (nadpotliwość wtórna), jak i występować bez uchwytnej przyczyny. Najlepszym sposobem leczenia nadpotliwości wtórnej jest więc zlikwidowanie jej przyczyny.
W przypadku nadpotliwości samoistnej stosuje się botoks. Blokowanie czynności gruczołów potowych przy pomocy botoksu, to sposób uważany obecnie za przynoszący najlepsze rezultaty. Za pomocą jednego zabiegu można zlikwidować tę przykrą dolegliwość na kilka miesięcy. Przyjdź po poradę już dziś i pozbądź się wstydliwego problemu na długi czas.
Wskazania:
- Nadpotliwość okolicy pach
- Nadpotliwość czoła
- Nadpotliwość dłoni i stóp
Efekt:
- Zmniejszenie potliwości
Zalety zabiegu:
- Bezpieczeństwo
- Szybki efekt
- Brak okresu rekonwalescencji
Jak wygląda zabieg
Indywidualnie dobrana dawka botoxu jest podawana w okolicę problematycznych gruczołów potowych, powodując blokowanie zakończeń nerwowych i redukcję wydzielania potu, utrzymującą się nawet do 6-8 miesięcy. Sam zabieg trwa od kilku do kilkunastu minut i można po nim wrócić do codziennych zajęć.
Krępujący problem nadmiernej potliwości
Pocenie to naturalny proces zachodzący w organizmie, który ma funkcję termoregulacyjną oraz usuwania zbędnych substancji. Ilość wydzielanego potu jest cechą indywidualną i zależy od wielu czynników takich jak skłonności genetyczne, tryb życia, ekspozycja na stres. Nadmierna potliwość jest przykrą dolegliwością, nie tylko ze względów estetycznych czy higienicznych, ale przede wszystkim dlatego, że powoduje ogromny dyskomfort psychiczny.
Po zabiegu
Nie masuj i nie pocieraj miejsc, w które został wstrzyknięty preparat. Pozwoli to zminimalizować ryzyko niepożądanego rozprzestrzeniania się botoksu.
Do 48 godzin po zabiegu unikaj intensywnego wysiłku fizycznego. Nie narażaj się na znaczne zmiany temperatury otoczenia (nawet do 1 tygodnia po zabiegu), zrezygnuj z sauny, łaźni parowej, solarium czy z komory zimna. Nie przebywaj długo w temperaturze poniżej 0°C, nie wystawiaj się również na intensywne działanie słońca.
Do ok. 1 tygodnia po zabiegu nie nagrzewaj i nie oziębiaj miejsc, w które podano preparat, gdyż może to spowodować jego dezaktywację lub osłabić działanie.
Skutki uboczne, które mogą pojawić się w wyniku zastosowania botoksu, są znikome. W przypadku prawidłowego podania preparatu występują sporadyczne i zawsze są przejściowe.
W przypadku jakichkolwiek wątpliwości czy wystąpienia niepokojących objawów po podaniu botoksu, skontaktuj się z lekarzem. Opierając się na naszym długoletnim doświadczeniu w Klinice Dr Duda, profesjonalnie odpowiemy na każde pytanie dotyczące przeprowadzanych u nas zabiegów.