ul. Młynarska 24, 58-300 Wałbrzych

mm Clinic

Stomatologia

Diagnocam Laserowa diagnostyka próchnicy

DIAGNOcam to urządzenie służące do diagnostyki próchnicy( dokładność  i skuteczność 90 %)

wykorzystujące nowoczesną technologię DIFOTI – modulowane światło laserowe przechodzące przez tkanki zęba do zobrazowania na ekranie monitora zmian patologicznych w szkliwie i zębinie. Pozwala na zapisanie obrazu diagnostycznego tkanek zęba w dokumentacji elektronicznej pacjenta.Dla Panstwa oznacza to , że  widzicie wszystko (ubytki , próchnicę , demineralizację)bezpośrednio na ekranie . Dzięki temu łatwiej nam  objaśnić na czym polega leczenie .Obrazy z kamery możemy  zapisywac  i wykorzysywac  przy kolejnej kontroli uzębienia .

Laser diagnostyczny KaVo DIAGNOCAM umożliwia wykrycie próchnicy w jej wczesnym stadium rozwoju, na wszystkich powierzchniach zębów. Laser działa już przy niewielkiej demineralizacji tkanek,dzięki czemu nie ma potrzeby wykonywania zdjęć rtg, ani naruszania powierzchni szkliwa zgłębnikiem.

Laser ma ogromne znaczenie przy detekcji próchnicy u najmłodszych oraz u kobiet w ciąży,gdy nie możemy diagnozować próchnicy przy pomocy RTG.Jego skuteczność to ponad 90%.

Największą zaletą opisywanej techniki badania jest możliwość wykrywania i obrazowania ubytków próchnicowych na powierzchniach stycznych zębów oraz pod istniejącymi już wypełnieniami, niewykrywalnych nawet podczas badania (przeglądu stomatologicznego) przy użyciu lup oraz mikroskopu stomatologicznego. Żadna inna metoda diagnostyki próchnicy (miejsc wymagających leczenia), dostępna we współczesnej stomatologii, nie może równać się dokładnością i skutecznością.

umów wizytę

Umów wizytę

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

    X