ul. Młynarska 24, 58-300 Wałbrzych

mm Clinic

Stomatologia

Cennik

  • Specjalistyczna konsultacja protetyczna150 zł
  • Korona tymczasowa wykonana w gabinecie150 zł
  • Korona tymczasowa drukowana cad /cam 400 zł
  • Korona tymczasowa PMMA wykonana przez technika550 zł
  • Korona licowana porcelaną na podbudowie metalowej frezowana 1250 zł
  • Korona porcelanowa na podbudowie z tlenku cyrkonu1800 zł
  • Korona pełnoceramiczna 1800 zł
  • Licówka pełnoceramiczna 1800 zł
  • Inlay/Onlay/Overlay kompozytowy1200 zł
  • Inlay/Onlay/Overlay ceramiczny1500 zł
  • Imitacja dziąsła (różowa ceramika)300 zł / za punkt
  • Wkład koronowo-korzeniowy stalowy600 zł
  • Wkład koronowo-korzeniowy z włókna szklanego350 zł
  • Kolejne włókno szklane150 zł
  • Proteza osiadająca 1 zębowa (mikroproteza)850 zł
  • Proteza akrylowa1600 zł
  • Proteza akrylanowa ivoclar2000 zł
  • Proteza szkieletowa metalowa2700 zł
  • Proteza elastyczna / hybrydowa 2500 zł
  • Proteza akronowa2500 zł
  • Szynoproteza1700 zł
  • Wzmocnienie płyty protezy siatką400 zł
  • Naprawa protezy od 300 zł
  • Podścielenie płyty protezy550 zł
  • Korekta protezy wykonanej w innym gabinecie200 zł
  • Element retencyjny do protez (zatrzask, zasuwa)od 800 zł
  • Szyna relaksacyjna miękka/twardaod 600 zł
  • Szyna retencyjna600 zł
  • Zacementowanie wkładu, korony lub mostu jako osobna procedura300 zł
  • Zdjęcie starej korony200 zł
  • Usunięcie wkładu koronowo-korzeniowegood 300 zł

PROTETYKA

Protetyka stomatologiczna zajmuje się rekonstrukcją złamanych zębów, modyfikacją i przywracaniem ich prawidłowego ustawienia oraz kształtu, korektą trwałych przebarwień, a także odbudową brakujących tkanek zębowych spowodowanych ich zanikaniem, uszkodzeniem lub całkowitą utratą.

 

CZY WIESZ ŻE…
… aby zachować prawidłowość zgryzu należy jak najszybciej uzupełniać wszelkie braki w uzębieniu, ponieważ odkładanie sprawy „na później” może powodować bardzo poważne konsekwencje, takie jak przeciążenie i rozchwiania zębów sąsiednich, zaburzenia w funkcji stawów skroniowo-żuchwowych, czy deformacje kształtu wyrostków zębodołowych.

umów wizytę

Korony i mosty protetyczne 

Korony protetyczne to doskonałe rozwiązanie dla osób, które chcą w estetyczny sposób odbudować zniszczone zęby. Korony wykonywane są z porcelany na precyzyjnej podbudowie ze specjalnie do tego celu przystosowanych stopów złota, platyny lub ceramiki. Nowoczesne, komputerowe techniki wykonywania tzw. „czapeczek” na których tworzony jest właściwy ząb, daje możliwość osiągnięcia idealnego dopasowania do zęba. Szczelność przylegania uzupełnienia do tkanek zęba jest istotnym czynnikiem decydującym o trwałości koron i mostów. Wytrzymała podbudowa, umieszczona na oszlifowanym zębie, jest całkowicie niewidoczna, dzięki dokładnemu pokryciu porcelanąKiedy dojdzie do uszkodzenia do powierzchni zewnętrznej zęba na skutek próchnicy, albo urazu, proponujemy bezwzględnie naprawę tego uszkodzenia, w sposób najbardziej estetyczny jak to możliwy. Jeśli próchnica zniszczyła ząb w tak dużym stopniu, że jego naprawa nie jest możliwa, trzeba będzie zastąpić go uzupełnieniem, a najlepszym z możliwych jest korona pełnoceramiczna.

Nieleczony, uszkodzony ząb nie tylko szpeci, ale także może stać się źródłem rozprzestrzeniania się próchnicy do głębszych tkanek zęba i korzenia, prowadząc do leczenia kanałowego lub wykonania innego poważnego zabiegu stomatologicznego.

Niezależnie od tego, czy ząb zniszczyła próchnica, czy też w inny sposób został uszkodzony pełnoceramiczna korona protetyczna pozwoli na zastąpienie zniszczonej części zęba najbardziej naturalnie wyglądającym, estetycznym, precyzyjnie wykonanym, i bezpiecznym uzupełnieniem. A co najważniejsze, wygląda zupełnie jak naturalny ząb i nie zawiera metalu.entom bardzo wymagającym. Wysokie wymagania estetyczne stawiane uzupełnieniom protetycznym spowodowały szereg badań prowadzących do znalezienia rozwiązania protetycznego, które najlepiej będzie naśladowało naturalne szkliwo zęba. Obecnie uzupełnienia pełnoceramiczne zaliczane są do najlepszych. Wysoki standard uzupełnienia uzyskiwany jest za sprawą zastosowania komputerów na każdym etapie ich projektowania i wytwarzania. Dzięki temu uzyskane uzupełnienie protetyczne wykazuje takie same cechy jak naturalny ząb. turalny ząb. Przez wzgląd na wysokie walory estetyczne uzupełnienia pełnoceramiczne proponowane są Pacjentom do rekonstrukcji uzębienia w strefie estetycznej. Cercon czyli tlenek cerconu potocznie nazywany białym złotem ze względu na swoje doskonałe właściwości i wysoką wytrzymałość na zginanie znajduje coraz bardziej powszechne zastosowanie w odbudowach koron i mostów.

To właśnie dla wymagających więcej opracowany został i , jak się obecnie wydaje, doprowadzony do perfekcji sytem wykonania koron cyrkonowych. Tlenek cyrkonu, czyli ceramika najwyższej klasy, zapewnia nie tylko doskonałą estetykę, lecz jest także trwały, a ponadto przyjazny dla organizmu człowieka.
Zaprojektowane na podstawie danych uzupełnienie, korona lub most, zostaje wyfrezowane z białej lub beżowej kostki tlenku cyrkonu. Tak uzyskaną strukturę należy jeszcze olicować. Technik dobiera kolor i kształt uzupełnienia tak, aby nie różniło się od Twoich naturalnych zębów. Otrzymujemy więc finalnie koronę, bez podbudowy metalowej o niespotykanej dotąd estetyce. Dzięki cyrkonowi wszystkie uzupełnienia mogą zostać tak naturalnie ukształtowane, że nie dadzą się odróżnić od Twoich prawdziwych zębów.

Efekt kosmetyczny  to nie jedyna zaleta cyrkonu. Istnieją przypadki alergii pacjenta na metal z jakiego jest wykonana podbudowa dla korony porcelanowej. Obecnie stosujemy metale bezniklowe, dające naprawdę bardzo rzadkie uczulenia.Są jednak opisane przypadki reakcji alergicznych. Co wtedy? Jak pomóc pacjentowi i sobie? Mamy materiał, który nie powoduje uczuleń-tlenek cyrkonu.Według naszego dzisiejszego stanu wiedzy, nawet w przypadku najbardziej wrażliwych osób, reakcja na cyrkon nie nastąpi!

ZALETY cyrkonu

  • Wysoka przezierność
  • Możliwość indywidualnego doboru koloru
  • Brak ciemnych krawędzi
  • Całkowity brak metalu
  • Bardzo dobre właściwości biologiczne
  • Najwyższa jakość
  • Długowieczność

Wysokiej przezierności cyrkon dający możliwość indywidualnego doboru koloru, posiada estetyczny i naturalny wygląd. W przeciwieństwie do podbudowy metalowej nie posiada ciemnych krawędzi przy dziąsłach zachowując naturalny kolor.

Co to jest most protetyczny?

Most protetyczny odtwarza utracony ząb poprzez przymocowanie korony do zębów sąsiednich. Most składa się z dwóch koron protetycznych po obydwu stronach braku zębowego, które służą jako filary (podpórki). W przęśle mostu znajduje się zawieszona tuż nad dziąsłem korona lub korony połączone z koronami zębów filarowych i w ten sposób uzupełniany jest brakujący ząb lub zęby. Takie rozwiązanie jest skuteczne nawet do 3 brakujących zębów obok siebie.

Protezy

Protezy zębowe stosowane są przy częściowych lub całkowitych brakach w uzębieniu. Można je wyjmować i ponownie umieszczać w jamie ustnej. Tradycyjne protezy nie są jednak doskonałe. Pacjenci skarżą się, że po pewnym czasie stają się one luźne, przemieszczają się, a nawet zaczynają wypadać. Jest to efekt odkształcania się dziąseł. Powoduje to z pewnością ogromny dyskomfort w codziennym życiu.

Warto zatem rozważyć inną metodę mocowania protezy niż tradycyjny klej. Możliwe jest bowiem zamontowanie protezy na implantach. Wówczas uzyskuje ona stabilne zamocowanie, które eliminuje przesuwanie się i wypadanie protez. Jeśli posiadasz kilka swoich, naturalnych zębów tradycyjną protezę możemy zastąpić implantami lub mostem, co zaowocuje zdecydowanie lepszą stabilnością Twojego nowego uzębienia.

Możemy wyróżnić protezy całkowite i częściowe , a ze względu na przenoszenie sił przez protezę na kość, na osiadające i nieosiadające.

Proteza całkowita jest protezą osiadającą i jest stosowana przy całkowitym braku uzębienia. Jest ona bardzo podobna do Twoich naturalnych zębów. Jednak z czasem nawet bardzo dobrze dopasowana do podłoża proteza staje się coraz bardziej luźna, ponieważ podczas żucia siły przenoszone są na kość przez błony śluzowe, a nacisk ten powoduje jej  zanikanie. 

Przy ubytkach obejmujących kilka zębów możliwe jest stworzenie protezy częściowej– szkieletowej albo nakładowej.

Protezy szkieletowe opierają się na własnych zębach, dzięki czemu nie osiadają, a przenoszenie sił żucia zbliżone jest do fizjologicznego. Ponadto są stabilniejsze, łatwiejsze w utrzymaniu higieny, stwarzają mniejsze ryzyko chorób przyzębia. Mają wytrzymałą, metalową konstrukcję, są delikatniejsze, cieńsze, łatwiej jest się do nich przyzwyczaić. Najczęściej elementami, które pozwalają na ich umocowanie, są metalowe klamry, ale możliwe jest zastosowanie specjalnych niewidocznych zatrzasków, zamków. Rozwiązanie takie jest droższe, ponieważ konieczne jest założenie koron na niektóre własne zęby (jedna część zamka znajduje się w protezie, druga w koronie).

Trzeci, rzadziej spotykany typ protez ruchomych to protezy nakładowe typu overdenture, czyli oparte na korzeniach własnych zębów zaopatrzonych w różnego rodzaju zaczepy. Znajdują zastosowanie przy resztkowym uzębieniu, gdy korzenie zębów są zbyt słabe lub jest ich zbyt mało, aby stanowić filary mostu. Instaluje się na nich specjalne zatrzaski, które mocują ruchomą protezę odtwarzającą cały łuk zębowy.

Zaletą protez szkieletowych i nakładowych jest ich stabilność oraz to, że pozwalają wykorzystywać zęby i korzenie własne pacjenta (lub implanty), a to sprawia, że siły powstające podczas żucia są przenoszone na kośœci szczęk w sposób fizjologiczny, podobnie jak przy naturalnym uzębieniu.

Przy bezzębiu (gdy pacjent nie ma już ani jednego zęba w szczęce ani w żuchwie) wykonuje się akrylowe protezy całkowite (tzw. sztuczna szczęka). Na początku przeszkadza uczucie obcego ciała w ustach, mogą pojawić się problemy z odgryzaniem, żuciem i wyraźnym mówieniem. Proteza nie zawsze jest stabilna (o ile górne na ogół dobrze się trzymają, to dolne zaś są mało stabilne), może się przemieszczać, ocierać dziąsła i podniebienie. W takim przypadku warto zakupić krem mocujący do protez zębowych w aptece, który pewnie umocuje protezę nie pozwalając na jej przemieszczanie się. Kremy, podściółki i proszki mocujące również nie pozwalają na przedostanie się drobinek jedzenia pod protezę.Potrzebne jest trochę cierpliwości, aby przyzwyczaić się do protezy. Należy ją użytkować codziennie, aby się ułożyła i przestała przeszkadzać. Podczas jedzenia siły zgryzowe są przenoszone na dziąsło, a nie bezpośrednio na kość, co ogranicza siłę żucia i przyœspiesza zanik wyrostków zębodołowych szczęki i żuchwy. Na skutek tego proteza osiada i konieczne są korekty w celu jej dopasowania, dlatego należy regularnie umawiać się na wizyty do protetyka aby zweryfikować odpowiedni moment do wymiany protezy. 

Protezy elastyczne, znane także jako protezy nylonowe to jedno z nowszych rozwiązań w dziedzinie protetyki stomatologicznej. Są one doskonałą alternatywą dla tradycyjnych częściowych protez akrylowych. Wykonane są ze specjalnego elastycznego tworzywa, które zapewnia protezie odporność na złamanie i znacznie większy komfort użytkowania. W porównaniu do tradycyjnych protez wykonanych z akrylu mają wiele zalet, które sprawiają, że ich użytkowanie jest dużo łatwiejsze i przyjemniejsze dla pacjenta:

  • są cieńsze od protez standardowych
  • mają lepsze utrzymanie – nie spadają
  • nie wywołują reakcji alergicznych
  • nie mają metalowych klamer – zastępują je estetyczne klamry w kolorze dziąseł
  • są lekkie i elastyczne – nie łamią się i nie pękają
  • mają mniejszy zasięg – zajmują mniej miejsca w jamie ustnej

 

Licówki

Jednym z filarów stomatologii estetycznej są licówki porcelanowe. Są stosowane powszechnie w celu szybkiej poprawy wyglądu uzębienia. Za ich pomocą osiągamy spektakularne efekty, mimo że ich założenie wymaga tylko minimalnej ingerencji w twarde tkanki zęba.

Licówki porcelanowe czyli cienkie płatki ceramiki nakleja się na przednie powierzchnie zębów. Wystarczy średnio od 0.5 do 0.75 mm ceramicznej płytki, aby ząb nabrał idealnego kształtu i oczekiwanego koloru. Trwałość tego uzupełnienia określa się na 13-15 lat.

Płytki wykonane są z porcelany – czyli niezwykle wytrzymałego, półprzezroczystego materiału, który barwą, stopniem przezierności, połyskiem i sposobem odbijania światła idealnie naśladuje naturalne szkliwo zębów. Są całkowicie odporne na ubytki próchnicowe i silne przebarwienia. Dzięki nim nowy uśmiech pozostaje niezmiennie biały przez wiele lat.

Licówki eliminują zdecydowaną większość estetycznych niedoskonałości uzębienia, są wytrzymałe i odporne na przebarwienia. Ich kolor dobiera się najczęściej do barwy pozostałych zębów, które zawsze wcześniej poddawane są zabiegom wybielającym.

  • to idealne rozwiązanie dla osób, u których zastosowane metody wybielania nie przyniosły oczekiwanych rezultatów,
  • stosujemy je także w celu odbudowy częściowo utraconego zęba lub korekty jego kształtu,
  • umożliwiają skutecznie ukryć uszczerbki i pęknięcia w szkliwie,
  • są rozwiązaniem w wielu innych sytuacjach.

Wykonuje się je najczęściej w następujących przypadkach:

  • planowana zmiana kształtu zębów,
  • mnogie erozje i ubytki przyszyjkowe,
  • urazowe odłamania brzegów siecznych,
  • nieestetyczne wypełnienia na powierzchniach licowych zębów przednich,
  • szpary między zębami,
  • korekta ustawień zębów,
  • zęby stożkowe,
  • niedorozwoje szkliwa,
  • przebarwienia np. po antybiotykach które nie mogą być usunięte poprzez wybielanie,
  • wydłużenie i rozjaśnienie startych z wiekiem zębów.

Przeciwwskazania do zastosowania:

  • parafunkcje zgryzowe (bruksizm, zaciskanie zębów, szkodliwe nawyki tj. obgryzanie paznokci, ołówków etc.),
  • zęby zbyt krótkie,
  • choroba dziąseł i przyzębia,
  • duża skłonność do próchnicy,
  • zęby z brakiem odpowiedniej ilości i jakości szkliwa,
  • pacjent nie utrzymujący prawidłowej higieny.

Umów wizytę

    Wyrażam zgodę na przetwarzanie danych i akceptuje politykę prywatności.

    X