Protetyka

Korony, Mosty, Protezy, Inleye, Onlaye

 

 

 

 

 

 

Protetyka

Korony, Mosty, Protezy, Inleye, Onlaye

Stomatologia estetyczna

Wizytówką każdego z nas jest  piękny, nieskrępowany, a zarazem zdrowy uśmiech. Dodaje on nam uroku i pewności siebie. Jest  najlepszym sposobem na podniesienie samooceny. Stomatologia estetyczna to szeroki dział obejmujący zabiegi poprawiające wygląd zębów dzięki zmianie ich kształtu, ustawienia i koloru.

W celu uzyskania pięknego uśmiechu proponujemy Państwu między innymi wysoko estetyczne odbudowy kompozytowe.

W mClinic korzystamy z najlepszych dostępnych na rynku materiałów do wykonywania wypełnień estetycznych.

 

Wybielanie zębów

usuwają przebarwienia po kawie, tytoniu, herbacie, winie, lekach… bielsze zęby to zarazem młodszy, piękniejszy uśmiech.

 

Licówki

– cienkie płatki porcelany umieszczane na zębie w celu odtworzenia estetycznego wyglądu zębów przebarwionych, startych, pękniętych lub ukruszonych. Licówki są także wykonywane w celu zamknięcia niewielkiej diastemy.  Wymagają minimalnej preparacji zęba.

Mosty protetyczne

To protezy stałe, które odbudowują naturalny przebieg łuku zębowego, uzupełniając brak od jednego do kilku zębów. Most protetyczny zapewnia prawidłową relację szczęki do żuchwy oraz zapobiega przemieszczaniu się zębów umożliwiając prawidłowe żucie, mowę oraz odtwarza estetykę. Most utrzymywany jest na zębach sąsiadujących z luką po brakującym zębie.

Korony protetyczne

– są  wykonywane w celu przywrócenia funkcji i estetyki znacznie zniszczonym zębom. Jest to także jeden z najczęstszych sposobów odbudowy zębów po leczeniu kanałowym. Trudno byłoby wyobrazić sobie dzisiejszą stomatologię bez zaawansowanego leczenia protetycznego. Tylko protetyka pozwala na uzyskanie znaczących zmian, zarówno o charakterze odbudowującym, jak i czysto kosmetycznym. Przy jej pomocy można osiągnąć satysfakcjonujące i rzeczywiście imponujące efekty. Dlatego też protetyka w naszym wykonaniu obejmuje kompleksowe leczenie, począwszy od diagnozy i zaproponowania modelu leczenia, przez jego przebieg i profilaktykę już po założeniu koron protetycznych.
Mogą one stanowić przy tym część innej odbudowy protetycznej, np. jako element utrzymujący most, odbudowa na implancie.
Wykonujemy korony zgodnie z najnowszymi wytycznymi obowiązującymi w protetyce stomatologicznej. Proponujemy Państwu zarówno odbudowy pełnoceramiczne jak i na podbudowie metalowej i bezmetalowej. Zapraszamy na konsultacje w celu uzyskania szczegółowych informacji.

INLAY, ONLAY 

Współczesna stomatologia to na pewno stomatologia estetyczna. Dziś najlepszym wypełnieniem i alternatywą dla wypełnień wykonywanych w gabinecie z kompozytu dla zębów tylnych jest inlay i onlay.

Inlay i onlay to kosmetyczne wypełnienia w koronie zęba, które stosuje się w przypadku dużych ubytków. Stanowią one alternatywę wypełnienia w zębie wykonanego metodą tradycyjną. Umożliwiają dokładną rekonstrukcję kształtu anatomicznego (guzków, bruzd punktów stycznych, między zębami). Wykonuje się je w pracowni protetycznej na podstawie pobranych wycisków. Najczęściej wykonywane są z porcelany ze względu na jej uniwersalne właściwości, ale można je również wykonywać ze stopów złota, materiałów kompozytowych lub jako kompozycje złożone np. złoto i ceramika.

Inlay i onlay mają wiele zalet. Są trwałe, estetyczne i odporne na ścieranie. Odbudowany ząb wygląda bardzo naturalnie i może nadal spełniać swoje funkcje szczególnie dzięki precyzyjnej odbudowie kształtu anatomicznego.

 

Zalety rozwiązania Inlay, Onlay nad wypełnieniem klasycznym:

WYPEŁNIENIE KLASYCZNE
  • Redukują wytrzymałość zęba w 50%
  • Średnia żywotność wypełnienia ok. 5-7 lat
INLAY, ONLAY
  • Wzmacnia ząb o 75%
  • Średnia żywotność wypełnienia ok. 10 lat