Korekta nosa

Niechirurgiczna korekta nosa to kilka mało dokuczliwych zastrzyków z kwasu hialuronowego lub hydroksyapatytu wapnia. Zabieg trwa kilka minut, występuje po nim niewielki obrzęk nosa trwający zwykle 1 dobę.

Na czym polega zabieg

W znieczuleniu miejscowym kremem Emla lekarz wprowadza pod skórę wypełniacz przy użyciu cienkiej kaniuli lub igły. Jako wypełniacz używany jest kwas hialuronowy lub hydroksyapatyt wapnia. Zastosowanie kaniuli sprawia, że uraz tkanek jest niewielki, a ryzyko siniaków minimalne. Dzieki tej technice można zmniejszyć garb, wyprostować grzbiet nosa, zmniejszyć nos czy unieść jego koniuszek. Czasem uniesienie koniuszka wymaga dodatkowo podania niewielkiej ilości toksyny botulinowej pod nosem.

Wskazania do zabiegu

 • nos garbaty
 • nos siodłowaty
 • nos szeroki
 • opadający koniuszek nosa
 • asymetria nosa

Wypełnianie bruzd nosowo wargowych

Co to są bruzdy nosowo-wargowe

Proces starzenia obejmuje wszystkie warstwy skóry: naskórek, skórę właściwą i tkankę podskórną. Wszystkie te warstwy stają się cieńsze i zwiotczałe. Dzieje się tak, ponieważ skóra z wiekiem wytwarza coraz mniejsze ilości kwasu hialuronowego i kolagenu. Zanika naturalna podściółka tłuszczowa w tkance podskórnej, przez co zapadają się pewne rejony twarzy, w tym okolica nad górną wargą i okolica policzków. Zwiotczenie nie dotyczy jedynie skóry, ale też mięśni mimicznych, co nasila efekt opadania skóry twarzy, zwłaszcza w jej części środkowej. Wszystkie te procesy doprowadzają do linijnego zagłębienia od skrzydełek nosa do kątów ust, wytwarzając bruzdę i fałd nosowo-wargowy.

Zabieg polega na wstrzykiwaniu do skóry preparatu kwasu hialuronowego usieciowanego w miejscu, gdzie tworzy się bruzda nosowo-wargowa. Wstrzyknięcie może być wykonane za pomocą igły, wtedy potrzeba kilku nakłuć skóry wzdłuż przebiegu bruzdy. Można też zastosować technikę kaniuli, czyli podania preparatu z jednego wkłucia za pomocą specjalnej elastycznej kaniuli. Niezależnie od tego, czy zastosujemy igłę, czy kaniulę, rezultaty zabiegu są takie same. Kaniula daje tylko większe szanse na uniknięcie siniaków w miejscu iniekcji. Podajemy zazwyczaj od 0,5 ml do 1,5 ml preparatu na każdą bruzdę nosowo-wargową, w zależności od jej wielkości i głębokości. Po zakończeniu iniekcji preparat zawsze musi być przez lekarza odpowiednio ułożony i rozmasowany w skórze.

Czy zabieg wymaga znieczulenia

Zawsze przed zabiegiem znieczulamy skórę, smarując ją na 30-40 minut kremem znieczulającym Emla. Dodatkowo miejsca wprowadzenia kaniuli możemy znieczulić zastrzykiem ze środkiem znieczulającym stosowanym w znieczuleniach stomatologicznych. Pacjent powinien poinformować lekarza o ewentualnej alergii na znieczulenie stomatologiczne lub krem Emla.

Komu jest zalecany – wskazania do zabiegu

Zabieg zalecany jest każdej kobiecie i mężczyźnie, którym zarysowują się bruzdy nosowo-wargowe. Zazwyczaj pierwszy raz zwracamy na nie uwagę po 30 roku życia, ale nie zawsze już wtedy wymagają one korekty. Każdy z nas w różnym wieku zauważy, że są one zbyt widoczne i zaczynają decydować o smutnym i starzejącym się wyrazie naszej twarzy. Ten moment jest najlepszy na podjęcie decyzji o ich korygowaniu. Jest to zazwyczaj jeden z pierwszych zabiegów, które wykonujemy, by odmłodzić twarz.

Rezultaty zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zagłębienie, jakie tworzy bruzda nosowo-wargowa, spłyca się. Mniej widoczny jest cień, jaki tworzy fałd nosowo-wargowy. Wygładzenie twarzy w tym obszarze od razu optycznie odmładza ją i nadaje jej bardziej wypoczęty wygląd. Ponieważ kwas hialuronowy w naturalny sposób stopniowo zwiększa swoją objętość, absorbując wodę, zazwyczaj kilka tygodni po zabiegu efekt jest jeszcze wyraźniejszy. Przez pewien czas skóra stopniowo zagęszcza się, gdyż poza efektem zwiększenia objętości, kwas hialuronowy stymuluje produkcję kolagenu. Finalnie uzyskujemy więc spłycenie bruzd oraz zagęszczenie i ujędrnienie skóry w obszarze poddanym terapii.

Kiedy należy się spodziewać ostatecznego efektu zabiegu

Ostateczny efekt oceniony powinien zostać po upływie 3-4 tygodni od zabiegu. Wtedy podczas kontroli u lekarza wspólnie podejmowana jest decyzja o ewentualnym zabiegu dodatkowym, który czasami potrzebny jest, gdy pierwotne bruzdy są głębokie. Lepiej bowiem korygować je etapami, czyli po 3-4 tygodniach dodać brakującą objętość, niż za jednym razem starać się spłycać je, podając dużą objętość preparatu. Po zabiegu dodatkowym powinno upłynąć 3-4 tygodnie, by ocenić efekt ostateczny.

Korekcja doliny łez oraz cieni pod oczami

„Dolina łez” to zapadnięcie skóry pod okiem w obrębie oczodołu, przechodzące skośnie na policzek. Zagłębienie to prowadzi od wewnętrznego kącika oka do środkowej części policzka, tak jak płyną łzy. Jego dolna część czasami biegnie równolegle do fałdu nosowo-wargowego, nadając twarzy bardzo smutny i zmęczony wyraz. Jest to wynik zaniku tkanki podskórnej oraz wiotczenia skóry. Podając w to miejsce naturalny kwas hialuronowy możemy zatrzymać i odwrócić ten proces, przywracając skórze utraconą objętość, a twarzy zdrowy,młodszy wygląd.

Efekty:

 • uzupełnienie zagłębienia daje efekt wypoczętej i odmłodzonej twarzy
 • zagęszczenie skóry, poprzez pobudzenie przez kwas hialuronowy fibroblastów do tworzenia nowego kolagenu
 • zniwelowanie wiotkości
 • nawilżenie i ujędrnienie skóry

Przed zabiegiem:

Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Przebieg zabiegu:

Kwas hialuronowy wstrzykiwany jest leczoną okolicę za pomocą bardzo cienkiej igły lub mikrokaniuli. Zabieg trwa ok. 20 minut.

Po zabiegu:

 • należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium)
 • nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna)

Efekty uboczne:

U niektórych pacjentów mogą pojawić się drobne siniaczki, które znikają w przeciągu kilku dni, a które można od razu zatuszować makijażem.

Przeciwwskazania:

 • ciąża
 • karmienie piersią
 • stwierdzona nadwrażliwość na kwas hialuronowy
 • choroby układu odpornościowego

Powiększanie i modelowanie ust

Czym powiększamy usta?

Obecnie standardem w medycynie estetycznej jest powiększanie ust z użyciem kwasu hialuronowego. Jest to najbezpieczniejszy z dostępnych wypełniaczy. Kwas hialuronowy daje również efekt nawilżenia ust, co dodatkowo podkreśla urodę powiększonych ust.

Czy obojętne jest jakim kwasem hialuronowym powiększa się usta?

Nie, wręcz przeciwnie, to bardzo istotne. Kwas hialuronowy to implant, który około roku utrzymuje się w ciele pacjenta. Ze względów bezpieczeństwa należy wybierać tylko preparaty od renomowanych producentów, które mają wystarczający background naukowy.

Ponadto jakość kwasu hialuronowego decyduje również o jakości uzyskanego efektu. W mclinic do powiększania ust preferujemy preparaty Juvederm ,Stylage, restylane, emervel lips.

Jak wygląda zabieg powiększania ust?

Po konsultacji z lekarzem medycyny estetycznej, pacjent zgłasza się na zabieg. Na około 30 minut na usta nakładana jest silnie znieczulająca maść, która w większości przypadków daje wystarczające znieczulenie. U pacjentów bardzo wrażliwych istnieje możliwość zastosowania iniekcji ze znieczuleniem. Następnie lekarz medycyny estetycznej wykonuje kilka wkłuć cienką igła igła w celu podania kwasu hialuronowego. Nowoczesne preparaty kwasu hialuronowego posiadają dodatek substancji znieczulającej, co dodatkowo zmniejsza dyskomfort pacjenta.

O czym należy pamiętać w przypadku zabiegu powiększania ust?

Przede wszystkim o tym, że po zabiegu usta są obrzęknięte. Obrzęk utrzymuje się około 3 dni, więc najlepiej tego typu zabiegi wykonywać przed weekendem. Ponadto w przypadku, gdy pacjent jest nosicielem wirusa opryszczki, przed zabiegiem warto zastosować profilaktykę z użyciem tabletek Heviran. Lek ten przepisuje lekarz medycyny estetycznej przed zabiegiem.

Kto kwalifikuje się do zabiegu powiększania ust?

Zabieg powiększania ust jest przeprowadzany z różnych wskazań:

 • chęć posiadania większych, bardziej atrakcyjnych ust
 • korekta kształtu ust
 • zbyt wąskie usta
 • poprawa nawilżenia ust
 • odmłodzenie ust

Najczęstsze wątpliwości Pacjentek przed zabiegiem powiększania ust, to:

Czy nie będę wyglądała sztucznie? Czy usta nie będą za duże?

Nie, zabiegi przeprowadzane przez nas są poprzedzone długą rozmową z Pacjentem. Naszym celem zawsze jest stworzenie ust o jak najbardziej naturalnym wyglądzie.

W przypadku, gdy jest to pierwszy zabieg Pacjentki – proponujemy zrobienie niewielkiego powiększenia i ewentualne późniejsze dostrzyknięcie.

Prosimy, żeby pacjentka wzięła ze sobą zdjęcie ust, które się jej podobają.

 Czy to nie jest bolesne?

Nie, zabieg jest przeprowadzany w znieczuleniu  i jest praktycznie bezbolesny.

 Ile to kosztuje?

Cena jest uzależniona od objętości preparatu oraz rodzaju zastosowanego kwasu hialuronowego. Najniższa cena to 600 zł.

Tutaj można wprowadzić tekst do wyświetlania w obrębie modułu.

NOWOŚCI:

1. Preparat Stylage Lips

Najnowszy produkt laboratorium LeaVivacy – kwas hialuronowy w technologii IPN-like z dodatkiem mannitolu – to mniejsze ryzyko siniaków i obrzęku po zabiegu.

2. Volbella

Wprowadzany właśnie na polski rynek elitarny produkt firmy Allergan, bazujący na kwasie hialuronowym, stworzony tak, żeby ograniczyć do minimum skłonność ust do brzęknięci.

Korekcja linii marionetki

Jednym z częstych problemów po 40 roku życia  są tzw: bruzdy „marionetek” pojawiające się w okolicy ust, biegnące od kącików ust do dołu. Zanika tkanka tłuszczowa, maleje stężenie kwasu hialuronowego w tkankach, skóra staje się wiotka i opada razem z kącikiem ust, dając efekt smutnej, starzejącej się twarzy. Słabnie działanie mięśni mimicznych twarzy. Możemy temu zaradzić podając kwas hialuronowy w  powstałe bruzdy, wypełniając je na nowo.

PODANIE PREPARATU

 • Lekarz przed zabiegiem znieczula pacjenta kremem znieczulającym EMLA,.
 • Kwas hialuronowy podawany jest kaniulą lub cienką igłą. Zabieg cechuje się niewielką bolesnością.

POSTĘPOWANIE PO ZABIEGU

 • Po podaniu preparatu w miejscu ukłucia może wystąpić obrzęk, zaczerwienienie. Naturalnym następstwem ukłucia igłą jest siniak, który może być widoczny pzez kilka dni.
 • W celu właściwego nawodnienia tkanek zalecamy picie do 1, 5 litra płynów dziennie.

JAK DŁUGO UTRZYMA SIĘ EFEKT DZIAŁANIA WYPEŁNIACZA?

Pierwsze efekty działania preparatu widać natychmiast po wstrzyknięciu preparatu, bruzdy ulegają wypełnieniu, wypchnięciu do góry. W trakcie zabiegu lekarz buduje w skórze z kwasu hialuronowego rodzaj rusztowania, zapobiegającego opadaniu tkanek. Wokół podanego wypełniacza tworzone są nowe włókna kolagenowe zapobiegające dalszemu opadaniu, wiotczeniu tkanek. Efekt jest widoczny 8-10 miesięcy po zabiegu.

Hydrolift – implantacji nici hialuronowych

Hydrolift jest to innowacyjna technika śródskórnej implantacji nici hialuronowych.
Zabieg nici hialuronowych jest przeznaczony dla osób, które utraciły gęstość i jędrność skóry. Zmiany te mogły pojawić się wraz z wiekiem, wahaniem wagi czy też nadmierną ekspozycją na słońce. Zabieg polega na  stworzeniu w skórze odpowiedniego rusztowania z kwasu hialuronowego, które zliftinguje i uniesie poddany zabiegowi obszar. Dodatkowo kwas hialuronowy poprawi jakości skóry, jej gęstość i nawilżenie. Nici wprowadzane są za pomocą zaokrąglonej,atraumatycznej mikrokaniuli, co minimalizuje powstanie siniaków.

Zabieg umożliwia:

 • poprawę owalu
 • uniesienie i napięcie wiotkiej i opadającej skóry

Efekty:

 • wyszczuplenie twarzy
 • zaokrąglenie policzków
 • uniesienie kącików ust
 • spłycenie bruzd i zmarszczek
 • nawilżenie i ujędrnienie skóry

Przed zabiegiem:

Kilka dni przed zabiegiem nie należy przyjmować aspiryny, leków przeciwkrzepliwych, przeciwzapalnych.

Przebieg zabiegu:

Zabieg polega na podaniu kwasu hialuronowego tuż pod powierzchnię skóry za pomocą kaniuli.Czas trwania zabiegu to około 30 minut.

Po zabiegu:

 • należy pić odpowiednią ilośc wody
 • należy unikać promieniowania słonecznego (także solarium)
 • nie narażać się na działanie ekstremalnych temperatur (intensywne zimno, sauna)

Zabiegi u mężczyzn

Medycyna estetyczna ma w zanadrzu wiele zabiegów odmładzających dla mężczyzn, którzy chcą cofnąć skutki starzenia.

Młody i zdrowy wygląd skóry jest nie tylko powodem dobrego samopoczucia, ale również powodzenia spraw biznesowych oraz osobistych.

Wypoczęta i młoda cera, wyraża sukces, kompetencje oraz wzbudza zaufanie.

Każdy mężczyzna może znaleźć rozwiązanie dla siebie.

W naszej ofercie znajdą Państwo:

 • Niechirurgiczne modelowanie  nosa oraz brody,
 • podbródka,
 • usuwanie zmarszczek,
 • leczenie łysienia,
 • nadpotliwości,
 • zabiegi kosmetyczne,
 • usuwanie przebarwień
 • face slimming (odtłuszczanie twarzy).